Dobrý den, pracuji na OÚ jako sociální pracovnice. Chtěla jsem se zeptat, jestli bych měla s klienty sepisovat nějaký souhlas se zpracováním osobních údajů? Osobní údaje (jméno, příjmení, bydliště a datum narození, atd.) zakládám do spisu, do kterého mám přístup já nebo kolegyně. Dále osobní údaje zaznamenávám do informačního systému (standardizovaný záznam). - 2K Consulting

Dobrý den, pracuji na OÚ jako sociální pracovnice. Chtěla jsem se zeptat, jestli bych měla s klienty sepisovat nějaký souhlas se zpracováním osobních údajů? Osobní údaje (jméno, příjmení, bydliště a datum narození, atd.) zakládám do spisu, do kterého mám přístup já nebo kolegyně. Dále osobní údaje zaznamenávám do informačního systému (standardizovaný záznam).

Dobrý den,
Zákon č. 108/2006 Sb. o sociálních službách pokrývá i oblast ochrany osobních údajů a ukládá povinnost mlčenlivosti při poskytování takové služby.

Jakákoliv smlouva o poskytování sociálních služeb s klientem, je tak dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách dostačující. Smlouva je právním titulem ke zpracování osobních údajů, a proto by udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů bylo duplicitní a právně nesmyslné.

Upozorňuji však na sdělování osobních a citlivých údajů o klientovi v elektronické nebo telefonické komunikaci. Zde doporučujeme volit bezpečné informační kanály, tedy datovou schránku.Web probíhá údržbou

Aktuálně nahráváme nový web

Prosíme vás o trpělivost, pokud na webu najdete nějakou chybu. Aktuálně pracujeme a finálních korekturách. Děkujeme za pochopení.

Aktuality

3 nejnovější aktuality

Přihlašte se k odběru novinek

Přihlášením k odběru novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů.

Copyright © 2019 2K Consulting s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.